אמנות, יצירות אומנות, אמנים, יצירות אומנים, מוזיאונים - פורטל אולארט - www.all-art.co.ilמאמרים, כתבות - אמנות, שירה, ספרותאמנים - אומנים ישראלים | אמנות ישראלית - יצירות אומנות פיסול, ציור, איור, צילוםאומנות בלוגים | בלוג אמנות, ספרות, שירה, שיריםפורומים בנושאי אומנות, קהילות אמנותגלריות אמנות | חוגים, לימודי אומנות | מוזיאונים לאמנות | מעצבים - עיצוב - לוחותאירועים - תערוכות אמנות, אירועי אומנותבניית אתרי אמנים - פרסום אומניםאתרי אמנות - קישורים לאתרי אומנות, תרבות

דף הבית
בניית אתרים
חוגים ולימודי אומנות
פרסום אמנים חינם
כניסה למערכת
תיקי עבודות אמנות  - אומנות ישראלית - יצירות אמנים
הקמת תיק עבודות חינם
תיקי עבודות - דף ראשי
רשימת אמנים | אומנים
ציור | ציירים
איור | רישום
פיסול | פסלים
צילום אמנותי
זכוכית, ויטראז'
יודאיקה, אמנות יהודית
עיסת נייר
עיצוב גרפי
עיצוב פנים
עיצוב קרמי
עיצוב תעשייתי, מוצר
צורפות, עיצוב תכשיטים
פסיפס, מוזאיקה
אמנים מההיסטוריה
יצירות מפורסמות
מאמרים בנושאי אמנות
מילון מושגים באמנות
ספרות, סיפורת, סיפורים
שירה, פואטיקה, שירים
תולדות האמנות
תיאטרון, משחק, דרמה
לוחות ואינדקסים בנושאי אומנות
אגודות אמנות
אירועים ותערוכות אומנות
בתי דפוס
גלריות אומנות - כללי
חנויות אמנות
לוח דרושים
לוח יד שניה
לוח מודעות
לימודי אמנות, חוגים
חוגי ציור
עיצוב גרפי - גרפיקאים
עיצוב פנג שואי
עיצוב פנים, אדריכלים
עיצוב תכשיטים-צורפים
צלמים, צילום אמנותי
ספרי אומנות
תרפיה באמנות-מטפלים
אומנות - אתרי אמנות
פורומים, קהילות אמנות
מנועי חיפוש, פורטלים
אתרים שימושיים

   כניסה >> מאמרים >> כמה עובדות חשובות לגבי פנינים >>

כמה עובדות חשובות לגבי פנינים

אמנות, עיצוב - מאמרים וכתבות בנושא אומנות

מאת, orit designs , 24/2/2012

 כמה עובדות על פנינים:

לפנינים תדמית מוצדקת של עושר, יוקרה ואלגנטיות, לפיכך גם מחירם הגבוה. וככל שהפנינים נדירות יותר כך מאמיר מחירם לגבהים אסטרונומיים.  לפני שקונים תכשיט יקר משובץ בפנינים כדאי לדעת כמה דברים חשובים מאוד:

* פנינים אמיתיות הינן אך ורק פנינים שגדלו בתוך קונכיות. גידול טבעי של פנינה בתוך קונכיה נמשך שנים. וככל שהפנינה גדולה יותר משמעותו שהיא גדלה בקונכיה במשך הרבה יותר שנים מאשר "אחיותיה הקטנות". מכאן שכל מ"מ מעלה את מחיר הפנינה בהתאם.

* כל הכינויים כמו "פנינים מלאכותיות" או "פנינים תרבותיות" הינן לעיתים כסות על העובדה שהפנינה אינה אמיתית ויש לך רק צורה של פנינה (שניתן ליצור במעבדה) אך היא אינה עברה תהליך של גידול טבעי בתוך קונכיה.

 

* גם בין הפנינים האמיתיות ישנם סוגי פנינים שונים הן באיכות והן במחיר:

 הפנינים האיכותיות ביותר הינן פניני הים, פנינים שגדלו בקונכיות במים מלוחים. הדגם הנחשב לאיכותי ביותר בעולם הוא דגם ה - akoya היפני.

סוג נוסף של פנינים הינו פניני נהרות, אלו פניני מים מתוקים שגדלים בטבע ונחשבים כפניני המים המתוקים האיכותיים ביותר.

מרבית הפנינים בעולם הינן פניני מים מתוקים שגדלו בתוך קונכיות במשך כמה שנים באגמי מים מתוקים שלגדותיהן נבנו מפעלי הפנינים. למרות שהקונכיות ניזונות בידי אדם, למרות שאגמי המים הינם אגמים מלאכותיים ברובם, הפנינים הללו הינם פנינים טבעיות ואמיתיות מאחר והן גדלו בתוך קונכיות.

ישנן פנינים בכל הצבעים, הגדלים, והצורות (לא רק עגולים או לבנים). הצבעים של פנינים טבעיות הן אך ורק לבן, אפור (כסף), אפרסק, וורדרד ולבנדר. צבע הפנינה מתהווה על פי הסביבה ממנה ניזונה הפנינה בעודה בקונכיה. פנינה שחורה אמיתית (שאינה צבועה) תגדל אך ורק במים מלוחים. הפנינים השחורות הנחשבות לאיכותיות ביותר הינן פניני מטהיטי וכך גם הן נקראות.

 * בעבר היה הביקוש הרב ביותר לפנינים עגולות ולבנות &ndash הכמעט מושלמות, אולם כיום הביקוש לפנינים בצורות שונות, אפילו צורות מוזרות, מבוקש ע"י מעצבי על שנמשכים דווקא לאי סימטריה ולייחוד שיש בפנינים כאלה. אחד הסוגים של פנינים כאלה הוא ה &ndash biwa.

יש פנינים כל צבע שתרצו אך את הצביעה ניתן לעשות אך ורק לאחר הוצאת הפנינה מהקונכיה. נהוג לצבוע בעיקר פניני מים מתוקים או פניני ים (מים מלוחים) שאינן מסוג  akoya או טהיטי. פנינים צבועות ניתן לזהות באמצעות לופה (מעין זכוכית מגדלת) כשמביטים לתוך הקדח ושם רואים את צבעם הטבעי. פנינים אמיתיות (טבעיות) מאוד רגישות למגע עם חומרים כימיים (גם חומרים עדינים מאוד) לכן לפנינים צבועות אורח חיים יותר קצר בגלל רגישותן לצבע עצמו.

  

איכויות הפנינים מדורגות בשלוש רמות. הרמה הגבוהה ביותר מסומנת כ - aaa לאחר מכן - aa ולבסוף a. יש מפעלים שמגדירים את רמה הפנינים שלהם כ a +או כ aa+ אלו אינן דרגות איכות רשמיות, אלא סוג של גחמה שיווקית בלבד.

יש לציין שגם הפנינים ברמת a הינן פנינים איכותיות, ובתנאי שהן פנינים שגודלו לפחות באגמי מים מתוקים ובתוך קונכיות במשך מספר שנים. סימון זה (aaa) הינו אינדיקציה למידה העיגול ולרמת הברק של הפנינים.

*פנינים אמיתיות, כאמור,  רגישות מאוד לגבי מגע עם חומרים אחרים ויש לכך השפעה על אורך החיים של הפנינים. לפיכך לאחר שרכשתן פנינים במיטב כספיכן התנהגו איתן בזהירות: יש להימנע מהתזת בושם על הפנינים, או שחיה בבריכה עם תכשיטי הפנינים (הכלור....הכלור), גם זיעה מקצרת את חיי הפנינה ואפילו מגע ממושך עם שמש חזקה מזיק להן (הן מעדיפות את החושך שבתוך הקונכיה בה הן גדלו). הימנעו מגע של הפנינים עם כל חומר אחר וכך תאריכו את חייהן.

* מאחר ומחיר הפנינים יקר, החיקויים והזיופים רבים ומתרבים, במיוחד בימים אלו שהפנינים הינן בשיא האופנה והן מככבות בליינים החדשים של כל מעצבי העל ושל בתי האופנה המובילים בעולם, אזי העיצה הטובה ביותר היא לקנות פנינים ממקום שמעניק לכם אחריות למקור הפנינים. אם אתם קונים פנינים ממותגות ויוקרתיות כמו akoya כדאי אפילו לבקש לראות את תעודת האחריות של מי שמייבא את הפנינים מיפן. לדוגמא, להלן קישור לתעודת האחריות באתר שלי:

http://www.2all.co.il/web/sites6/oritdesigns/page3.asp

תעודת זו מעידה על כך שהפנינים נבדקו ע"י מעבדה של ggc וכן עברו בדיקות אימות של xrd, תעודה זו הינה של המעבדה היפנית המאשרת את הפנינים שלakota.

 

אם יש לכם שאלות, הערות והארות אתם מוזמנים להכנס לפורום באתר זה.
 

שנה טובה !

אורית לוי

מעצבת

http://www.orit-designs.com

 

 

אודות orit designs ורשימת מאמרים
פרסם מאמר >>    |    כניסה למערכת הניהול >>

חזור לדף קודם    |    חזור לתחילת העמוד

 
אודות | יצירת קשר | תקנון | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | שלח לחבר | פרסום | עזרה |
all-art.co.il - אמנות, יצירות אומנות, תערוכות, חוגי אומנות

© כל הזכויות שמורות  2004-2012