אמנות, יצירות אומנות, אמנים, יצירות אומנים, מוזיאונים - פורטל אולארט - www.all-art.co.ilמאמרים, כתבות - אמנות, שירה, ספרותאמנים - אומנים ישראלים | אמנות ישראלית - יצירות אומנות פיסול, ציור, איור, צילוםאומנות בלוגים | בלוג אמנות, ספרות, שירה, שיריםפורומים בנושאי אומנות, קהילות אמנותגלריות אמנות | חוגים, לימודי אומנות | מוזיאונים לאמנות | מעצבים - עיצוב - לוחותאירועים - תערוכות אמנות, אירועי אומנותבניית אתרי אמנים - פרסום אומניםאתרי אמנות - קישורים לאתרי אומנות, תרבות

   כניסה >> ידע - מאמרים, כתבות אומנות >> פנג שואי >>

אמנות - מאמרים, כתבות וידע - פנג שואי
מאמרים בנושא פאנג שוי, אמנות הפנג שווי

פנג שואי - צו השעה
מאת - תמר מיכאל, 18.10.2006

למה דווקא עכשיו? מכיוון שעכשיו זה נכון, עכשיו זה יעזור ,ועכשיו יותר מתמיד צריך שינוי ללא סיכון.
תורת הפנג שואי שאני בטוחה שעתה כבר רבים שמעו עליה היא חלק מתוך הפילוסופיה הטאואיסטית שראוה באדם חלק בלתי נפרד מהטבע, מהיקום ואין צורך להילחם בעובדה זו אלא לזרום עמה ולחיות עם הטבע בשלום. 

 משמעות המילה "טאו" : דרך, מסע החיים,נתיב זרימה, אמונה בכיוון. הסינים מאמינים כי מהות הטאו היא תנועה ושינוי. הטבע משתנה כל העת  ואין דבר שאינו משתנה באדם. זרימה במקביל של הטבע והאדם, של האדם ומטרותיו, של האדם וצרכיו תהיה קלה יעילה ומהנה. הטאו הנו תהליך של התפתחות ושינוי וככל שנקדים להבין ולקבל זאת כך נגיע מהר יותר לאושר הנכסף כל כך. 

לכל חפץ יש את האנרגיה שלו, תחושה שאותה הוא משדר לנו. ידוע כי יש חפצים שיכולים לגרום לנו לחייך, אחרים לשקוע בנוסטלגיה , לעורר דחייה או להשאיר אותנו אדישים אליהם. חפצים אלו יוצרים את אופי הזרימה של האנרגיה בחלל.  חדר עם חלונות גדולים,שטיח, קמין וכורסא נוחה יזמין אותנו לשבת לקרא או לנהל שיחה שקטה ורגועה. לעיתים קורה שאנו נכנסים לבית של מכר או ידיד בפעם הראשונה וחשים כי הבית אכן שייך לבעליו. זאת משום שהאנרגיה של החפצים משקפת את רמת האנרגיה שבה נמצא האדם וסוג החפצים והצבעים בחלל מעיד על כישוריו ותכונותיו.
תפקידה של תורת הפנג שואי לסייע לנו ליצור הרמוניה בסביבה הכי קרובה לנו , בביתנו מתוך מחשבה עמוקה שבמקום שבו אתה מרגיש מאד נינוח שם תוכל להגיע למיצוי הפוטנציאל שבך.
כל אנגלי מאמין שביתו של האדם מבצרו ואם זה כך אז למה לא להשקיע ביצירת אווירה נעימה חמה ומאוזנת?. אנרגית הצ'י שבביתך משפיעה על מצב הרוח, הרגשה, על אנרגיה גופנית ולבסוף גם על הבריאות.
אנו חיים כעת בתקופה של לחצים מרובים: האם תהיה מלחמה? מה יהיו תוצאותיה? המצב הכלכלי ישתפר או לא? האם כדאי לשנות מקום עבודה? האם עדין תהיה לי עבודה מחר? ובנוסף קיימים "לחצי השגרה" : משכנתא,  ילדים, בעל/אישה, שאיפות וחלומות.
 יישום תורת הפנג שואי מסייע לאדם לערוך מיפוי של הדברים החשובים והלא חשובים שבחייו, להציב מטרות ולפעול להשגתן באווירה נינוחה. השלב הראשון ביישום תורה זו : פיזור האי סדר בביתך. הכוונה ל"ניקיון פסח", ולהיפטר מכל החפצים ששמרנו ושכחנו מהם. ששמרנו כי קבלנו מתנה אבל אנחנו לא אוהבים, ציורים שציירנו בתקופת הגן וכל חפץ שלא השתמשנו, ליטפנו או שהתייחסנו אליו למעלה משנה.כל החפצים הללו מהווים תקיעה אנרגטית שאינה מסייעת לנו. תתפלאו לגלות שניתן להפיק הנאה רבה מחפצים שאנו מוסרים לאחרים והנאה נוספת מהסדר שנוצר אצלכם.
תורת הפנג שואי נעזרת בסימבוליקה על מנת להזכיר לנו את הדברים החשובים לנו באמת ולכן יישומה אינו יקר. כשנביט בחלל ביתנו ונראה זוג פמוטים אדומים או ורודים תהיה זו סימבוליקה למערכת היחסים שאנו רוצים עם בן הזוג. מזרקת מים תכניס לביתנו אנרגיה (צ'י) פעיל ודינמי ותעשיר את רוחות המזל שלנו ובאופן ישיר את מצב הרוח.

בפנג שואי קיימות מספר גישות. לפי הגישה האינטואיטיבית( הנפוצה ביותר) ניתן לחלק את הבית ביחס לדלת הכניסה ל - 9 אזורים המייצגים תחומים שונים בחיינו: המסע, מערכות יחסים, בריאות ומשפחה, מזל ועושר, אחדות, חברים ונסיעות לחו"ל, יצירתיות, הגות ומוניטין.
אין צורך להכיל את התורה על כל הבית מיד,בהחלט ניתן לאחר מחשבה אישית ובוחנת להחליט מהם באמת התחומים שהיינו רוצים לשנות בחיינו ולדאוג ליצור בהם את ההרמוניה הדרושה באמצעות חפצים, סידור החלל, וצבעים.
תהליך החשיבה כשלעצמו כבר יוצר בנו רוגע מסוים שכן קל יותר להתמודד מול דבר מוגדר ולאחר שערכנו סדר עדיפויות בחיינו.כמו כן ניתן לחזק תחומים אחדים ואחרים לתקן. מובן שתורה זו ניתנת ליישום ומומלצת גם במקום העבודה שלנו בין אם זה משרד בבית או בבניין משרדים גדול.
כיועצת פנג שואי שאלתי הראשונה בדר"כ היא : מה הייתם רוצים לשנות בחייכם?
תתפלאו לגלות שלא תמיד במערכת המהירה והלחוצה של חינו אנו יודעים מייד את התשובה.פנג שואי הוא כלי קל ליישום ולהבנה שיכול לחול פלאים בחייכם אם אינכם חוששים משינוי, מקבלים אותו ברצון, זורמים עמו ושואפים לחיים מלאי מודעות.

תמר מיכאל

<< חזרה - פרק מאמרים - פנג שואי

 

חזור לדף קודם    |    חזור לתחילת העמוד

       דף הבית

       מפת הפורטל

       אינדקס הפורטל

       חדש בפורטל

       פרסום אמנים חינם

אמנים - תיקי עבודות אומנים, מוזיאון ווירטואלי, ארט

      הקמת תיק עבודות חינם

      תיקי עבודות - דף ראשי

      רשימת אמנים, כתבים

      ציור | ציירים

      איור | רישום

      פיסול | פסלים

      צילום אמנותי

      זכוכית, ויטראז'

      יודאיקה, אמנות יהודית

      עיסת נייר

      עיצוב גרפי

      עיצוב פנים

      עיצוב קרמי

      עיצוב תעשייתי, מוצר

      עיצוב תכשיטים - צורפות

      פסיפס, מוזאיקה

מאמרים בנושא אומנות, כתבות וידע בנושא אמנות

      אמנים מההיסטוריה

      יצירות מפורסמות

      מאמרים בנושאי אמנות

      מילון מושגים באמנות

      ספרות, סיפורת, סיפורים

      שירה, פואטיקה, שירים

      תולדות האמנות

      תיאטרון, משחק, דרמה

לוחות - מידע בנושא אומנות

      אגודות אמנות

      אוצרים, אוצרי תערוכות

      אירועים, תערוכות אמנות

      בתי דפוס - הדפסות

      גלריות אומנות - כללי

      גלריות אמנים, אומנים

      חדשות אמנות

      חנויות אמנות

      לוח דרושים

      לוח יד שניה

      לוח מודעות

      לימודי אמנות, חוגים

      מוזיאונים לאמנות

      עיצוב גרפי - גרפיקאים

      עיצוב פנג שואי

      עיצוב פנים, אדריכלים

      עיצוב תכשיטים-צורפים

      עיצוב תעשייתי-מעצבים

      צלמים, צילום אמנותי

      ספרי אומנות

      תיאטרון, תיאטראות

      תערוכות אומנות-סקירה

      תרפיה באמנות-מטפלים

אמנות - קישורים לאתרי אומנות, תרבות ויצירה

      אומנות - אתרי אמנות

      פורומים, קהילות אמנות

      מנועי חיפוש, פורטלים

      אתרים שימושיים

 

 

אודות  |  יצירת קשר  |  תקנון  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  שלח לחבר  |  פרסום  עזרה  |  RSS - תערוכות אמנות, אירועי אומנות

 


פורטל אולארט  www.all-art.co.il
אמנות, יצירות אומנות, תרבות, יצירה, אמנים - יצירות אומנים

כל הזכויות שמורות  ©  www.all-art.co.il 2006-2007

אין להעתיק, להציג בפומבי, להפיץ, למסור לצד שלישי, או להשתמש בתכנים המתפרסמים באתר (לרבות מודעות, יצירות ומאמרים)
לכל מטרה, מסחרית או אחרת, שאיננה לשימוש אישי ופרטי
בלא קבלת הסכמה מפורשת מראש ובכתב מבעלי הזכויות על תכנים אלה.