איך אפשר לדעת אם יהלום אמיתי או מזויף?

מדריך זה יעזור לאנשים שיש להם תכשיטים ועליהם לזהות אם הם אמיתיים או לא. אם יש לך כמה תכשיטים שתרצה לאמת, המדריך הזה יידע אותך תוך שימוש בבדיקות ביתיות וכן בבדיקות שאיש מקצוע יהלום יכול לבצע עם הציוד הספציפי.

 

הדרך הקלה ביותר אך היעילה ביותר לבדוק אבן היא לבחון אם מדובר ביהלום אמיתי או לא באמצעות בודק יהלומים זול יחסית. לחלופין, ייתכן שתצטרך בודק מוסמך יותר שיכול לזהות מגוון רחב של אפשרויות יהלום.

 

אם אינך מכיר את רכיבי היהלום ומבנהו, אתה עלול להאמין שהתכשיט שלך הוא יהלום בעוד שהוא אבן אחרת לגמרי כמו מואסנית או זירקוניה מעוקבת. לכן, חשוב שתדעו לזהות יהלום מזויף.

 

מדריך זה יעזור לכם לבצע כמה מבחנים מעשיים בבית, החשובים מאוד. לכל אנשי המקצוע היהלומים יש מספיק ניסיון עם ציוד מתאים בכדי לזהות אם היהלום שלך אמיתי או מזויף.

 

שיטות שונות לדעת אם היהלום הוא אמיתי או מזויף

1) בדיקת מים

אתה יכול להשתמש במבחן פשוט זה כדי לוודא אם היהלום אמיתי.

 

קח כוס ומלא אותה במים ואז הפיל בזהירות את היהלום בכוס.

 

אם היהלום שלך אמיתי, הוא ישקע. אם הוא צף מתחת לפני המים או לפניו, זהו יהלום מזויף.

 

סיבה: יהלום אמיתי תמיד יהיה בעל צפיפות גבוהה יותר מהמים ובדיקת המים תראה אם ​​אבן החן תואמת את רמת הצפיפות.

 

2) בדיקת חום

לבדיקת החום, קחו כוס ומלאו אותה במים קרים. ללבוש כפפות חסינות חום בזמן שאתה מחזיק את האבן. ואז חממו את האבן בעזרת מצית למשך כ- 40 שניות.

 

לאחר מכן, זרוק את האבן ישר במים הקרים. אם האבן מתנפצת, היא עשויה מרכיבים נמוכים יותר והיא אינה יהלום אמיתי מכיוון שכל יהלום אמיתי לא יראה שום תגובה.

 

טכניקה זו בודקת את חוזק ואיכות האבן שלך. בגלל התכווצות מהירה והתפשטות החום, חומרים חלשים יותר כמו זירקוניום מעוקב או זכוכית ישברו או ייסדקו.

 

מכיוון שיהלומים הם בין החומרים החזקים ביותר שקיימים על פני כדור הארץ, הם עמידים בפני בדיקות חום אלה. החום יתפזר במהירות והיהלום שלך לא ישפיע על שינוי הטמפרטורה.

 

סיבה: יהלומים מיוצרים מחומרים חזקים מאוד ולכן הם עמידים בפני כל סוג של חום גבוה.

 

3) בדיקת ערפל

לבדיקת ערפל, פשוט החזיקו את היהלום או הטבעת בין האצבעות, נשמו עליו וזרקו שם אוויר. כמות קלה של ערפל תיווצר על היהלום בגלל הלחות והחום של הנשימה.

 

אם ערפל מתמוסס מיד, יש לך יהלום אמיתי. אם ייקח כמה שניות להתמוסס, זה יכול להיות יהלום מזויף.

 

סיבה: יהלומים מוליכים ביעילות את החום כך שהוא מתפזר במהירות.

למידע נוסף היכנסו לאתר https://keyzarjewelry.co.il/