אמנות, יצירות אומנות, אמנים, יצירות אומנים, מוזיאונים - פורטל אולארט - www.all-art.co.ilמאמרים, כתבות - אמנות, שירה, ספרותאמנים - אומנים ישראלים | אמנות ישראלית - יצירות אומנות פיסול, ציור, איור, צילוםאומנות בלוגים | בלוג אמנות, ספרות, שירה, שיריםפורומים בנושאי אומנות, קהילות אמנותגלריות אמנות | חוגים, לימודי אומנות | מוזיאונים לאמנות | מעצבים - עיצוב - לוחותאירועים - תערוכות אמנות, אירועי אומנותבניית אתרי אמנים - פרסום אומניםאתרי אמנות - קישורים לאתרי אומנות, תרבות

   כניסה >> ידע - מאמרים, כתבות אומנות >> תיאטרון, משחק, דרמה >>


  
<< תיאטרון, משחק, דרמה - ראשי

תיאטרון , משחק, דרמה
פרסום ביקורת תאטרון, מאמרים/כתבות בנושא תיאטרון, משחק, דרמה

המסע של הילה - הילה וידור
מאת - מיכל ליבר, 24.11.2006

 

שנת 2006 הייתה שנה עמוסה לשחקנית הילה וידור. עם תפקיד ראשי בהצגה, תפקיד קבוע בטלנובלה יומית ושני סרטים בכיכובה, היא מתחילה לאט ובזהירות, לפלס את דרכה בתעשייה. למרות נתוני פתיחה לא מזהירים וילדות לא קלה, הצליחה הילה לעשות מה ששחקנים רבים אחרים לא הצליחו ולעשות זאת בגדול. בשילוב של ילדותיות עם רצינות תהומית ומשמעת עצמית, מהווה הילה דוגמא למודל האישה העצמאית, השקולה, הנאמנה לעקרונותיה, שיודעת בדיוק מה היא רוצה ולא מוכנה להתפשר. "החלטתי שאני רוצה את ההגה בידיים ולהחליט לאן אני הולכת. לא לתת לעולם לשלוט לך בלב, אלא אתה מנווט את הלב שלך לאן שאתה רוצה" אומרת הילה.

 

את הילה וידור (30.5) ראיתי לראשונה בהצגה "בית ברנרדה אלבה" בתיאטרון "הבימה", בתפקיד אדלה. בהיותה שחקנית חדשה ואלמונית, שיחקה הילה לצד שחקניות מוכשרות ומוכרות כמו ליאה קניג וגילה אלמגור. מספר שנים לאחר מכן, הופיעה הילה בסדרה "כנפיים" בתור הנווטת הג'ינג'ית, אלכסנדר. אך את הפריצה הגדולה שלה, קיבלה דווקא בשנה האחרונה, מסדרת הטלנובלה היומית בערוץ 24 – "ילדות רעות", בה גילמה צלמת המנהלת רומן עם אחת מגיבורות הסדרה.

 

הילה ילידת העיר ראשון לציון, החלה את עצמאותה בגיל יחסית צעיר (17), כאשר עברה לגור בבת-ים עם סבתה, בשל בעיות כלכליות שהיו בבית הוריה. "גדלתי במשפחה עם בעיות כלכליות ולא היה לי נעים להיות שם" אומרת הילה. סיפור החיים של הילה לא פשוט, שכן בצעירותה נחשבה ילדה מחוננת ובשל הקשיים הכלכליים אליהם נגררה המשפחה, הפוטנציאל של הילה נפל בין הכיסאות. לדבריה, "זה די עצוב אבל זה קורה להמון אנשים.  זכיתי לחזור לעצמי בגיל יותר מבוגר אבל פשוט לא היה לי בסביבה אדם מבוגר שראה, קלט ולקח אותי תחת חסותו". כיום הילה שומרת על קשר עם הוריה ועם אחותה, אך מאמינה כי במשפחה צריכים להיות המון גבולות. לעומת זאת, עם סבתה שמרה הילה על קשר חם וקרוב ונותרה שבורה לאחר מותה. לדבריה, "אחרי מותה אני התמוטטתי, כי הייתי מאוד קשורה אליה. היא הייתה האדם הכי יציב בסביבה שלי".

 

למשחק, נקלעה הילה במקרה, שכן לאחר שירותה הצבאי (בחיל האוויר), עברה הילה לת"א, במטרה ללמוד עיצוב אפנה. "כדי לממן את הלימודים דגמנתי פה ושם. יום אחד הציעו לי קמפיין של עשרות אלפי שקלים. בשביל לקבל את הקמפיין, נדרשתי לעבור אודישן. הלכתי לאודישן וזה חשמל אותי". לאחר מספר החלטות, הילה לקחה קורס משחק מול המצלמה אצל רותי דייכס ולאחר מכן,  התחילה בלימודים אינטנסיביים בסטודיו למשחק של יורם לווינשטיין. כבר בשנתה השנייה ללימודי המשחק (בגיל 25 ), החלה לשחק בתיאטרון "הבימה", בהצגה "בית ברנרדה אלבה" ומאז שיחקה בשלל הצגות, ביניהן "פרפרים הם חופשיים", "חתול רחוב", "שלוש נשים גבוהות". בניגוד לשחקנים אחרים, שנוטים לנדוד מתיאטרון לתיאטרון, הילה נשארת נאמנה לתיאטרון "הבימה". לדבריה, "יש ב'הבימה' משהו שאני לא יכולה להסביר, שמחבר אותי למקום. ויהיה לי מאוד עצוב אם אני אצטרך לעזוב אותו. גם בגלל ליאה (קניג) וגם בגלל שזה המקום הראשון שהגעתי אליו, שלקח אותי, חיבק אותי, נתן  לי חיים, מקצוע, לבוש ואוכל".

 

הילה, מצד אחד את אומרת שבבית היו בעיות כלכליות ומצד שני את בחרת במקצוע חסר ביסוס כלכלי, קצת סותר, לא? "אני מודה שבגלל שבאתי ממשפחה שאין בה חשיבה כלכלית, אז גם לי אין. לא ידעתי שאני נכנסת למקצוע שאני צריכה לעשות בו אלף דברים בשביל להתקדם. אני מבינה שיש תקופות שיש יותר עבודה ויש תקופות שיש פחות עבודה כי ככה זה המקצוע. אני מבינה שאתה לא יודע מה יהיה מחר, ויכול להיות משהו שמאוד רוצים שייצא טוב – והוא יוצא לא טוב. לעומת זאת, אתה יכול לעשות תפקיד מסוים על הדרך והוא דווקא ייצא מעולה. סך הכול זו שגרה נעימה. לא היו לי תקופות ללא עשייה, כי אני טיפוס שעושה לבד הרבה דברים".

 

בשנת 2003 שיחקה הילה בסדרה "כנפיים", ששודרה בערוץ 11,  בתור הנווטת הג'ינג'ית, אלכסנדר. בעקבות תפקיד זה, החלה לקבל הכרה ראשונית, אך במהלך השלוש השנים הבאות, לא קיבלה הרבה תשומת לב בתקשורת.

 

הילה, שיחקת בסדרה "כנפיים" ב-2003, אבל רק עכשיו, ב- 2006, בטלנובלה "ילדות רעות", את מקבלת חשיפה. למה לא "הכית בברזל כל עוד הוא חם"? "אני התרכזתי בעשייה בתיאטרון ועברתי מתפקיד ראשי לתפקיד ראשי. בשבילי, זה נחשב המקום הכי טוב שיש. החשיפה לא מעניינת אותי, אני לא מחפשת להיות מפורסמת. כשהציעו לי את ההצעה, זה נראה מגניב, אבל העשייה שלי הייתה הרבה יותר בתיאטרון ואני עדין עובדת בעיקר בתיאטרון. אני די חיה את חיי מאוד בנתק מכול התעשייה: אני באה, עושה את העבודה והולכת הביתה".

ניתן לראות את הילה משחקת בעונה הראשונה של הטלנובלה "ילדות רעות", בVOD. הילה מגלמת את מישל, צלמת המנהלת רומן עם אחת הדמויות הראשיות, בטי, המגולמת ע"י השחקנית קרן ברגר. "מישל היא אישה אבודה עם המון כאב. התחברתי אליה כי אני פעם הייתי אבודה וכיום אני לא", אומרת הילה. לגילום תפקיד זה, הילה לקחה השוואה מאנשי לילה ובנוסף ערכה שינוי חיצוני, שכלל הוספת פסים בלונדיניים לשיער ולבישת בגדים בגוון שחור, בכדי להדגיש את נשיותה.

 

גל ההערצה אליו הילה זוכה בעקבות השתתפותה בסדרה "ילדות רעות", חדש עבורה ומחמם את ליבה, במיוחד אתר מעריצים שהוקם ע"י זהבית סבג, אך שגרת חייה לא השתנתה. לדבריה, "נחמד לי מאוד שיש אנשים שאוהבים ומעריכים. אך אני לא חיה את זה".

 

כיום, ניתן לראות את הילה בהצגה "טייפ", בתיאטרון "הבימה", לצד השחקנים זוהר שטראוס ואוהד קנולר. בהצגה "טייפ", הילה מגלמת את איימי, עוזרת התובע המחוזי, אשר נפגשת עם שני חבריה, לאחר 10 שנים שלא התראו, במטרה להעלות חוויה כואבת מהעבר ולהתעמת עם האמת.

לדבריה, "איימי מאוד לא נשית, לא זוהרת ומאוד מופנמת. היא האישה שגרה בדלת ממול ולא מבחינים בה כשהיא עוברת". על הפרטנר שלה בהצגה "טייפ", זוהר שטראוס, שכבר שיתף עימה פעולה במספר הצגות, יש לה שפע מחמאות: "אני מתה עליו. הוא בנאדם מדהים, אינטליגנטי, מבריק, אמין, נחמד ואני מאוד אוהבת לשחק עימו".

 

איך זה לעבוד במקביל על מספר דמויות שונות? "תראי, בשנה שעברה שיחקתי בשלוש הצגות ב'חתול רחוב', ב'פרפרים הם חופשיים' וב'שלוש נשים גבוהות' ובמקביל צילמתי את הסרט 'דברים שמאחורי השמש' – זה המקצוע שלי. צריך להיות מאוד חסר אגו. יש המון ויתור במקצוע הזה, כי ברגע נתון אתה מוותר על המון תכונות שאתה מאוד רגיל להיאחז וזה מצריך מבנה אישיות מתאים. כדי להתחבר לדמויות, אני פשוט זורקת את עצמי לדמות. ברור שזו הילה שם, אבל אני די משחררת את עצמי בכדי להתחבר לדמות. ולאחר שהצגה מסיימת לרוץ אני שולחת את הדמות לחופשי".

 

יוצא לך לפעמים לחשוב על צורת התמודדות של דמות אותה שיחקת בסיטואציה שאת נמצאת בה במציאות? "לא, אבל המון פעמים אתה מתמודד בתוך סיטואציה ואתה אומר אוקי איך אני יוצא מזה, באיזה כלי אני משתמש? אני אהיה נחמד, אני אהיה קורקטי?"

 

יש לך שחקנים המהווים מודל לחיקוי עבורך? "יש המון שחקנים שאני אוהבת – מרלון ברנדו ('הסנדק'), פיליפ סימור - הופמן ('טרומן קפוטה'), מאט דיימון ('סיפורו של וויל הנטינג'), ג'וני דפ ('המספריים של אדוארד'), ברנדה בלתין ('תקוות גדולות'), ג'ינה רולנדס ('סודות נעולים'). ניקול קידמן ('השעות')  היא שחקנית מדהימה בעיניי, היא מאוד מקצועית".

 

בחודש אוקטובר יצא לאקרנים הסרט "חתונה", בו משחקת הילה לצד השחקנים ציון ברוך ("שלישיית מה קשור?") ורון שחר ("טלנובלה בע"מ"). בסרט מגלמת הילה את רוני, בת ה- 26, שמחליטה לא להופיע ליום חתונתה. במקום, היא יושבת בבית קפה, שם היא פוגשת בחור (רון שחר), עימו היא נוסעת לירח דבש שלה. "בשביל להיכנס לדמות, הייתי צריכה להבין למה בחורה מחליטה שלא להופיע לחתונה, והמסקנה אליה הגעתי היא שבאותו יום רוני יוצאת למסע האמיתי שלה, כלומר הצורך שלה בגילוי העצמי היה יותר חזק מהכול וזה המקום איתו הזדהיתי".

 

בחודש נובמבר יצא לאקרנים הסרט "דברים שמאחורי השמש", בו משחקת הילה לצד שחקנים כמו טלי שרון, זוהר שטראוס (שגם משחק לצידה בהצגה "טייפ") ואסי דיין, שזכה בפרס "האופיר" (המהווה את טקס פרסי "האוסקר הישראלי") על משחקו בסרט.

 

בסרט מגלמת הילה מלצרית לסבית, פראית ושלוחת רסן, בשם מיכל, המנהלת רומן עם טלי שרון. בשביל להיכנס לדמות, התאמנה הילה במכון כושר והשילה 5 קילו ממשקלה," בכדי לגרום לדמות להראות הישרדותית מאוד". בנוסף, נפגשה עם הבמאי, יובל שפרמן  ודיברה עימו רבות על הדמות. למרות שהילה נהנתה מהעבודה על הדמות, היה לה קשה בצילומים. לדבריה "כשאתה עובד על דמות, אתה מבשל אותה מבפנים והיא מתחילה לחיות וכשצילמנו הרגשתי אותה והיא נשאה המון כאב. היה לי קשה, כי היא מתאהבת שם ולא יודעת מה לעשות עם זה. בתחילת הסרט היא משתקפת כמאוד גסה ולאט לאט רואים את הצד העדין שבה". את הפרטנרית שלה, טלי שרון, מכירה הילה עוד מתקופת בי"ס המשחק של יורם לווינשטיין, בו למדו. לדבריה, "טלי שחקנית מאוד מוכשרת. היה לנו קשה עם הסצנות האינטימיות, אבל שתינו מקצועניות".

 

למרות שגילמה שני תפקידים לסביים, הילה לא חשה בלבול. "אני בת 30, ולכן הכול אצלי מאוד בנוי ובשל. אם הייתי מתחילה לשחק בגיל 20 אולי זה היה מבלבל אותי, אבל אני באה ממקום מאוד מושרש. בנוסף, היוגה, אותה אני עושה כמעט כול יום, כבר יותר משנתיים, מאזנת אותי ולכן אני באה ממקום נקי ופחות מבלבל".

 

יש תפקידים ספציפיים שהיית רוצה שייתנו לך? "בעיקר מעניינים אותי אנשים שנראים הכי רגילים ויש מאחוריהם סיפור מדהים. אנשים שעוברים לידך מהצד ובסופר ובחיים לא תדע שיש להם סיפור חיים כזה. זה הכי אמיתי - מה יש מאחורי הדלת?". מבין כל הדמויות אותם הילה שיחקה, היא הכי הזדהתה עם רומיאו ויוליה והכי הייתה רוצה לשחק את סילביה פלאט המשוררת, פאק השדון מ"חלום ליל קיץ" ומאשה מ"שלוש אחיות".

 

יש לך קווים אדומים שלא תהיי מוכנה לחצות? "יוצא עוד מעט סרט שלי ( 'דברים שמאחורי השמש'), שהתפשטתי שם. זה נראה לי נורא מתאים. אין לי קווים אדומים במשחק. זה המקצוע שלי ואני אוהבת אותו ואם אמצא לנכון, שנכון לדמות להשמין מאוד או להרזות מאוד, אעשה זאת".

 

איך את לוקחת ביקורות? "ההצגה "טייפ" זו דוגמא מעולה כי זו הצגה ראשונה שעשיתי את מה שאני רוצה. כשהייתי שחקנית צעירה, עשיתי את מה שהבמאים שלי ביקשו ויש המון הצגות שלא אהבתי את הבחירות של מה שעשיתי שם. הטעם שלי הוא מאוד קטן, מאוד ניואנסי, מאוד מופנם, אוף-ביט, לא שלם, מרומז. "כול עוד לא עשיתי את מה שרציתי לעשות, היה לי קשה.  ברגע שהתחלתי לעשות את מה שאני רוצה, אני לוקחת אחריות מלאה. אני עושה את העבודה שלי וחלק יאהבו וחלק לא".

 

מה דעתך על השחקנים בארץ? "אם עכשיו יגידו לי לשחק את הדמות ב"כנפיים" ואת הדמות מ"ילדות רעות", אני אעשה את אותו דבר שונה. בארץ במיוחד, שחקנים הם עצלנים ועושים אותו דבר כול פעם. זה צריך להיות שונה לחלוטין, פשוט התרגלנו לשיט. בחו"ל, לעומת זאת, השחקנים משתנים לגמרי, הם משנים צורה, כך שאי אפשר להכיר אותם. שחקן חייב לשבור את הצורה שלו עד הסוף ולבנות משהו חדש כול פעם. לא כולם כאלה אבל יש שחקנים שלא עושים את העבודה: הם נחמדים וכריזמטיים אבל חוזרים על דמות מסוימת".

 

מה דעתך על הביקוש למקצוע בשנים האחרונות? "היום המון אנשים רוצים להיות שחקנים. כנראה בגלל שהם רוצים להיות מפורסמים, ואז שיהיה להם לבריאות, אבל זה מקצוע ככל המקצועות. הוא קצת מוזר, אבל יש בו משהו שלא ניתן לפתור אותו בכוח המחשבה, הוא מאוד אינטואיטיבי". 

 

בין הצגות, מופעים, חזרות ושיעורי יוגה, מבלה הילה את הזמן הפנוי המועט שנותר לה, בעיקר בצפייה בהצגות, במופעי רחוב, סרטי קולנוע ובמפגשים עם חבריה הטובים, הכוללים את השחקנים ליאה קניג וגיא זוארץ, שאת הקשר איתם הגדירה כ"קשר משפחתי".

 

גם בתחום הזוגי מתחילים לבצבץ בחייה של הילה ניצנים רומנטיים, המסווים לה אושר רב. להילה היה בעבר קשר רציני וארוך בן שלוש שנים עם בחור, אותו הגדירה כ"אהבה גדולה" ומאז סיום הקשר, לא היה מישהו שכבש את ליבה, עד לאחרונה. לאחר תקופה ארוכה בה חיה בגפה, הילה נמצאת בתחילתו של קשר טרי, בן מספר שבועות, עם בחור אדמוני.

 

להילה חלומות רבים, אותם היא רוצה להגשים. אחד החלומות הגדולים שלה, אותו היא מקווה להגשים תוך 5 שנים,  הוא ליצור תיאטרון נודד בעולם, המשלב את אהבותיה לתיאטרון, מופעי רחוב ופיות. בינתיים, היא מעלה מופע פנטזיה, ביזמה פרטית שלה, בשם "המסע ליער המשאלות". המופע , שרץ כבר למעלה משנתיים בהצלחה רבה בכול רחבי הארץ, משלב את אהבתה לתיאטרון ולילדים. הילה מציינת: "אני מאוד אוהבת ילדים ופנטזיה ואני מאוד מתמצאת בזה. זה ממש כיף וזה נראה איך שרציתי שייראה מההתחלה ועד הסוף". חלום נוסף אותו היא רוצה להגשים, הוא להוציא לאור ספר אמנותי, המכיל תצלומים שלה ושירים שכתבה בתקופות שונות בחייה. "יש לי המון חלומות ואני לא יודעת אם אגשים את כולם, אבל אני מקווה שאת רובם".

מיכל ליבר

   << תיאטרון, משחק, דרמה - ראשי

חזור לדף קודם    |    חזור לתחילת העמוד


 

       דף הבית

       מפת הפורטל

       אינדקס הפורטל

       חדש בפורטל

       פרסום אמנים חינם

אמנים - תיקי עבודות אומנים, מוזיאון ווירטואלי, ארט

      הקמת תיק עבודות חינם

      תיקי עבודות - דף ראשי

      רשימת אמנים, כתבים

      ציור | ציירים

      איור | רישום

      פיסול | פסלים

      צילום אמנותי

      זכוכית, ויטראז'

      יודאיקה, אמנות יהודית

      עיסת נייר

      עיצוב גרפי

      עיצוב פנים

      עיצוב קרמי

      עיצוב תעשייתי, מוצר

      עיצוב תכשיטים - צורפות

      פסיפס, מוזאיקה

מאמרים בנושא אומנות, כתבות וידע בנושא אמנות

      אמנים מההיסטוריה

      יצירות מפורסמות

      מאמרים בנושאי אמנות

      מילון מושגים באמנות

      ספרות, סיפורת, סיפורים

      שירה, פואטיקה, שירים

      תולדות האמנות

      תיאטרון, משחק, דרמה

לוחות - מידע בנושא אומנות

      אגודות אמנות

      אוצרים, אוצרי תערוכות

      אירועים, תערוכות אמנות

      בתי דפוס - הדפסות

      גלריות אומנות - כללי

      גלריות אמנים, אומנים

      חדשות אמנות

      חנויות אמנות

      לוח דרושים

      לוח יד שניה

      לוח מודעות

      לימודי אמנות, חוגים

      מוזיאונים לאמנות

      עיצוב גרפי - גרפיקאים

      עיצוב פנג שואי

      עיצוב פנים, אדריכלים

      עיצוב תכשיטים-צורפים

      עיצוב תעשייתי-מעצבים

      צלמים, צילום אמנותי

      ספרי אומנות

      תיאטרון, תיאטראות

      תערוכות אומנות-סקירה

      תרפיה באמנות-מטפלים

אמנות - קישורים לאתרי אומנות, תרבות ויצירה

      אומנות - אתרי אמנות

      פורומים, קהילות אמנות

      מנועי חיפוש, פורטלים

      אתרים שימושיים

 

 

אודות  |  יצירת קשר  |  תקנון  |  הוסף למועדפים  |  הפוך לדף הבית  |  שלח לחבר  |  פרסום  עזרה  |  RSS - תערוכות אמנות, אירועי אומנות

 


פורטל אולארט  www.all-art.co.il
אמנות, יצירות אומנות, תרבות, יצירה, אמנים - יצירות אומנים

כל הזכויות שמורות  ©  www.all-art.co.il 2006-2007

אין להעתיק, להציג בפומבי, להפיץ, למסור לצד שלישי, או להשתמש בתכנים המתפרסמים באתר (לרבות מודעות, יצירות ומאמרים)
לכל מטרה, מסחרית או אחרת, שאיננה לשימוש אישי ופרטי
בלא קבלת הסכמה מפורשת מראש ובכתב מבעלי הזכויות על תכנים אלה.